Č-R problematika

21. 07. 2009 | † 03. 12. 2011 | kód autora: BTN

rozpolcenostDomnívám se, že kampaň která se teď rozběhla kolem víz do Kanady, a kolem Romů v ČR je neúnosná. Všichni se chovají a tváří, jako kdyby to byl nově vzniklý problém, ale víme přeci všichni moc dobře, že tomu tak není. Je to stav setrvalý, a od dob socialismu se toho v tomto nezměnilo příliš mnoho.  Dívám se na to očima obyčejného člověka, a možná vidím jako ostatní, mě podobní něco, co ti rádoby kompetentní nevidí. Nemyslím, že by to bylo jednoduché situaci vyřešit, ale je potřeba ji už konečně nějak začít řešit. Pokud se opravdu budou dělat jen ústupky, není to dobrá cesta.

Není přece možné dělat takové rozdíly, domnívám se, že tudy vede cesta jen k obrácené diskriminaci. Povinnosti, i práva máme všichni stejná, nebo by jsme mít měli. Každý dospělý člověk musí nést odpovědnost za svoje činy. Skutečně bych to řešila odebíráním dávek těm kteří odmítají pracovní příležitosti na ÚP, a finančními postihy pro ty zaměstnavatele, kteří Roma nepřijmou. Pakliže ho přijmou, a on neplní svoje povinnosti již během prvního měsíce, o práci by přišel, ale rovněž by přišel o jakékoliv dávky sociální podpory. Tak to funguje i pro Čechy, odmitne-li pracovní nabídku od ÚP, je vyřazen z evidence. A začít by se pochopitelně mělo od dětí které jdou do školy, protože každé malé dítě je nepopsaný list papíru, čistá, neskažená bytost. Ať už vezmu v úvahu české děti, nebo romské děti, vietnamské.....atd. Bez rozdílu! Školní docházka je povinná, a zodpovídá za její dodržování vždy a vždy jen zákonný zástupce, čili rodič!!! Pochopitelně teď mluvím o dětech vyrůstajících v rodinách, ne v dětských domovech. Zkrátka, pokud rodič nebude posílat dítě do školy, nebude pobírat dávky, je to podle mě velmi jednoduché. Nevidím v tom žádnou složitost, ani není třeba aby kvůli tomu narůstala další administrativa. Romských koordinátorů, kteří by v tomto směru šířili osvětu je podle mého názoru dost. A co bych udělala, je povinnou školní docházku do poslední třídy ve školce, tu tzv. předškolní třídu. Bez rozdílu, opět. Co se omluvenek do školy týká, tak tři dny nechť omluví rodič, a nad tři dny potvrdí lékař...tak náročný úkon, dát razítko do "žákajdy" to zase není a nikoho to nezdrží! Tím by se předcházelo o obcházení daných pravidel jakoukoliv vrstvou obyvatelstva. Byla by třeba důslednost, a věřím, že by to fungovalo. Nepošleš dítě do školy? Nechoď ani pro dávky..nebudou. Protože vím, že se dostává i nějaká částka na školní pomůcky pro sociálně slabé, tak nevím proč nezvýšit kontrolu v tomhle směru. Tady bych fakt začala, protože docházka je povinná, a nedodržení by pro rodiče mělo být nějakým způsobeh postihováno. A opravdu si nemyslím, že se jedná jen o problémové Romy, patří do této skupiny i problémoví Češi.

Protože pokud budeme hovořit o menšinách, musíme tedy zohledňovat všechny menšiny, nejen národnostní. Patří mezi menšiny rozvedená samoživitelka, nebo samoživitel? Myslím, že ano, a jak to tedy bude s jejich zařazením do společnosti po rozpadu rodiny? Bude jejich situace nějak zohledňována? Zajisté nebude! Mám občanský průkaz? Jsem svéprávná? Ano. Tak tedy nesu odpovědnost sama za sebe, a mám-li děti, tak i za ně.

Jak to bude s českými dětmi, které se hůř učí? Budou mít i ony asistenta na prvním stupni, tak jak má vizi pan Kocáb? Myslím, že ne. Tak tedy o jaké zvýhodňování jde? Jen proto, že české dítě je české, předpokládá se lepší sociální přispůsobivost jeho rodičů. Jenže mě to fér nepřijde, a to skutečně rasista nejsem. Je fér aby byla stejná pravidla pro všechny. Jakákoliv odchylka jakýmkoliv směrem může být diskriminační.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.